SEO’da Kullanılan Terimler ve AnlamlarıSEO’da Kullanılan Terimler ve Anlamları


seo, vukuf okunuşu belgeleri tarayarak kullanıcının yokluk duyduğu verileri ekrana getirmeyle vazifeli sistemdir. Verilerin uçarı getirilmesi okunuşu taharri sonuçlarında ilk sırayı alması özgü çözümler geliştirilmiştir. İşletmeler mahsul ve hizmetlerini arama motorlarında en yüzü sıralarda durum alarak müşterilerine varmak istemektedir. İnternet kullanımın hızla artmasıyla yetişkin verilerin taharri motorlarından optimizasyona uğraması gerekir. Ayrıca en öte sıralardaki yarışma yarışını kazanabilmek maksadıyla seo, araçlarının kullanılması şarttır. SEO aşikâr terimlerle bir kez araya gelmiş algoritmalardan veriyi yayınlamaktadır. SEO aşikâr terimlere ayrılarak denetçi edebilmeleri kolaylaşmıştır.

ROBOTS

Arama motorundaki botların yönlendirmesini yapan kodlardır. Bu kodun görevi, web sitesinde istenmeyen kısımları gösteren ve web sitenin dizisinde bulun kok kömürü dosyaları ulaştıran terimdir.

ADWORDS

Google da reklamların yayınlandığı sistemdir. Web sitelerin yayınlamak istediği reklamları arama motorlarında veya türlü internet sitelerinde yayınlanan verilerdir. Adworsd reklamlarında en yüzü sıraları yakalayabilmek için dosdoğru vasıta kelimelerin seçmesi önemlidir. menfi taktirde ödeyeceğiniz masraflar reklam gösterimi düşüncesince kifayetli gelmeyebilir.

KEYWORD

Bilgi okunuşu belgelerin kolay bulunabilmesi amacıyla vacip çevirici kelimelerin gösterildiği muta akışıdır. Keyword, web sitelerin kaynaklarını arama sonuçlarında öte sıralarda gösterebilmek özgü görev almıştır.

RSS

İnternet sitelerinin oluşturacağı içerikleri yargılama yayın haline getirebilecek yazılımdır. Yayına sunulacak içeriğin; yazı, etiket, irtibat gibi işlevleri kategorize ederek içeriğin SEO da paylaşılması kendince sıra sayıyor. Bu sanat işaret fazla haber sitelerinde görülmektedir.

GOOGLE İNSİGHTS

Google eliyle oluşturulan veridir. Bu muta daha çok ülke, ülke sınırı okunuşu bölgesel çapta Daha fazla bilgi bulabilirsiniz aranan verilerin raporlanıp düzenlendiği önemli bilim kaynağıdır. Google İnsights ile vasıta kelimelerin eğilimlerin, taharri zamanlarının, hacimlerinin ve müşabih anahtar kelimelerinin geliştirilmesi ve kıyaslanması özgü ulaşılabilir literatür olmuştur.

İCON

Kaynak yazılar içerisinde görev alabilecek küçük resimlere verilen isimdir. müteaddit kullanıcılar çeşidinden sevilen İkonlar düşüncesiz telefonlarda emoji olarak da kullanılmaktadır.

CPU

İşlemci demektir. İnternet siteleri hosting aracılığıyla yayınladıkları verileri çağırıp kullanıcıya ulaştırmakla görevli sistemdir. yol çağırdığı bilgileri getirebilmek özgü yavuz işlemciye yoksulluk duyar. yeteneksiz işlemci sitenin geç yüklenmesine sebep olur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *